Finał VII edycji Kujawsko – Pomorskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie pn.: „Bezpieczny i przyjazny region”
03-04-2017

Dobiegła końca VII edycja Kujawsko – Pomorskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie pn.: „Bezpieczny i przyjazny region”. Do udziału w Olimpiadzie zgłosiło się łącznie 915 uczniów z Województwa Kujawsko – Pomorskiego, w tym 232 uczniów z  bydgoskich szkół. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 80 osób. Natomiast do finału awansowało już tylko 13 uczniów (3 uczniów z Bydgoszczy). Każdy finalista miał za zadanie napisać autorski projekt pn. „Moja dzielnica bezpieczna i przyjazna” oraz musiał wykonać prezentację do tej pracy.

W piątek 31 marca 2017 roku w Toruniu odbył się finał VII Kujawsko – Pomorskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie pn.: „Bezpieczny i przyjazny region”. Zwycięzcą została Pani Marta Michalska z Zespołu Szkół Nr 3 w Rypinie. Drugie miejsce zdobył Pan Jędrzej Kapiszka z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 w Bydgoszczy. Na trzecim miejscu uplasował się Pan Maciej Becmer z Zespołu Szkół Nr 2 w Rypinie. Natomiast siódme miejsce zajął nasz drugi zawodnik Pan Marcin Drągowski z Zespołu Szkół Elektronicznych w Bydgoszczy, a na dziewiątym miejscu uplasował się nasz trzeci zawodnik Pan Artemiusz Golas z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bydgoszczy.

Zwyciężczyni olimpiady otrzymała indeks upoważniający ją do podjęcia studiów w Wyższej Szkole Bankowej na dowolnym przez siebie wybranym kierunku. Natomiast najlepszy finalista z Bydgoszczy otrzymał laptopa ufundowanego przez Prezydenta Miasta Bydgoszczy Pana Rafała Bruskiego.

Pozostali uczestnicy finału otrzymali również atrakcyjne nagrody ufundowane przez organizatorów i sponsorów  VII edycji Kujawsko – Pomorskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie pn.: „Bezpieczny i przyjazny region.”

Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Poniżej zamieszczamy fotorelację z finału.