VI Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie „Bezpieczny i przyjazny region”
22-03-2016

Dobiegła końca VI edycja Kujawsko – Pomorskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie pn.: „Bezpieczny i przyjazny region”. Do udziału w Olimpiadzie zgłosiło się łącznie 1 000 uczniów z 70 szkół z Województwa Kujawsko – Pomorskiego, w tym 295 uczniów z 16 bydgoskich szkół. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 99 osób (10 osób z Bydgoszczy). Natomiast do finału awansowało już tylko 15 uczniów (2 uczniów z Bydgoszczy). Każdy finalista miał za zadanie napisać autorski projekt pn. „Moja dzielnica bezpieczna i przyjazna” oraz wykonać prezentację do tej pracy.

W piątek 18 marca 2016 roku w Toruniu odbył się finał VI Kujawsko – Pomorskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie pn.: „Bezpieczny i przyjazny region”. Zwycięzcą została Marta Sternicka z Zespołu Szkół Nr 3 w Rypinie. Drugie miejsce zdobył Krzysztof Kropidłowski z Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 6 w Bydgoszczy. Na trzecim miejscu uplasował się Maciej Becmer z Zespołu Szkół Nr 2 w Rypinie. Natomiast druga nasza zawodniczka Paulina Ziarnek z Zespół Szkół Budowlanych w zajęła miejsce siódme.

Zwycięzca olimpiady otrzymał indeks upoważniający do podjęcia studiów w Wyższej Szkole Bankowej na dowolnym kierunku, natomiast najlepszy finalista z Bydgoszczy otrzymał laptopa ufundowanego przez Prezydenta Miasta Bydgoszczy Rafała Bruskiego.

Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Poniżej zamieszczamy fotorelację z finału.