XI Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie „Bezpieczny i przyjazny region” – drugi etap

Opublikowano: 2023-01-20 11:14

W czwartek 19 stycznia br. w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu odbył się drugi etap Kujawsko – Pomorskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie „Bezpieczny i przyjazny region”.

Olimpiada jest realizowana w ramach projektu „Bydgoszczanie odblaskowi i bezpieczni na drodze 2.0”, który został dofinansowany przez Rządowy Program Ograniczenia Przestępczości i Aspołecznych Zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2022-2024. Dlatego też przy wejściu na aulę każdy uczestnik olimpiady otrzymał od nas kamizelki i opaski odblaskowe mające zwiększyć bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Do drugiego etapu zakwalifikowało się 108 uczniów z naszego województwa, z czego  17 osób z Bydgoszczy. Wszyscy jego uczestnicy mieli za zadanie rozwiązanie testu wielokrotnego wyboru składającego się z 20 pytań zamkniętych i 3 półotwartych. Po sprawdzeniu wszystkich testów komisja konkursowa do finału zakwalifikuje 10 uczniów, którzy w teście z drugiego etapu zdobędą największą ilość punktów. Wszystkim uczestnikom drugiego etapu życzymy dostania się do finału olimpiady.