Profilaktyka z dofinansowaniem

Opublikowano: 2022-11-14 13:43

Straż Miejska w Bydgoszczy uczestniczyła w konkursie organizowanym przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach „Rządowego programu ograniczenia przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2022 – 2024”. W wyniku rozstrzygnięcia konkursu nasza jednostka otrzymała dofinansowanie w wysokości 76 000 zł na realizację projektu „Bydgoszczanie odblaskowi i bezpieczni na drodze”. Jest to kontynuacja pierwszej części projektu z 2018 roku, rozszerzona o dzieci z Ukrainy.

Otrzymane dofinansowanie będzie wykorzystane na zakup elementów odblaskowych: kamizelek, opasek samozaciskowych, zawieszek oraz kolorowanek i gier edukacyjnych związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Zakupione materiały będą wykorzystane podczas przeprowadzanych zajęć profilaktycznych, olimpiad, konkursów, festynów oraz Akademii Bezpieczeństwa.

Adresatami projektu są dzieci i młodzież polska i ukraińska oraz nauczyciele, rodzice i słuchacze uniwersytetów trzeciego wieku. Realizacja projektu „Bydgoszczanie odblaskowi i bezpieczni na drodze” zaplanowana jest w terminie od listopada 2022 roku do grudnia 2023 roku.