Akademia Bezpieczeństwa – bezpieczna droga do szkoły

Opublikowano: 2023-09-22 13:17

W dniach od 19 do 21 września 2023 roku Straż Miejska w Bydgoszczy oraz Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy, wzorem lat ubiegłych przeprowadzili akcję profilaktyczną pod nazwą „Akademia Bezpieczeństwa – bezpieczna droga do szkoły 2023”. Działania te skierowane zostały do uczniów szkół podstawowych z Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego. Ich nadrzędnym celem była edukacja dzieci m.in. w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, bezpiecznego korzystania z infrastruktury miejskiej oraz terenów przeznaczonych do wypoczynku. Spotkania profilaktyczne w ramach „Akademii Bezpieczeństwa – bezpieczna droga do szkoły 2023” realizowane były na terenie Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek”. Łącznie w akcji wzięło udział ok. 1 000 dzieci.

Do współpracy przy realizacji akcji włączyły się służby mundurowe z naszego regionu oraz organizacje zajmujące się profilaktyką społeczną: Oddział Żandarmerii Wojskowej w Bydgoszczy, Komenda Regionalna Straży Ochrony Kolei w Bydgoszczy, Państwowa Straż Pożarna w Bydgoszczy, Placówka Straży Granicznej w Bydgoszczy, Izba Administracji Skarbowej w Bydgoszczy, Maltańska Służba Medyczna Oddział Bydgoszcz, Państwowa Straż Łowiecka w Bydgoszczy oraz Bydgoski Ośrodek Rehabilitacji, Terapii Uzależnień i Profilaktyki „BORPA”.

W trakcie trwania akcji uczestnicy mieli także możliwość odpoczynku przy ognisku przygotowanym przez LPKiW „Myślęcinek”.