Akademia Bezpieczeństwa – Bezpieczne Wakacje 2023

Opublikowano: 2023-06-13 14:43

Wzorem lat ubiegłych, Straż Miejska w Bydgoszczy oraz Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy przygotowały akcję profilaktyczną pod nazwą „Akademia Bezpieczeństwa – Bezpieczne Wakacje 2023”. Została ona skierowana do uczniów szkół podstawowych z Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego. Cała impreza została zaplanowana na trzy dni, tj. od 13 do 15 czerwca br. na terenie Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy.

Nadrzędnym celem tej akcji profilaktycznej była edukacja dzieci m.in. w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, bezpiecznego korzystania z wypoczynku nad wodą, czy bezpieczeństwa w trakcie wakacyjnych podróży.

Do współpracy przy realizacji akcji włączyły się służby mundurowe z naszego regionu oraz organizacje zajmujące się profilaktyką społeczną: Oddział Żandarmerii Wojskowej w Bydgoszczy, Komenda Regionalna Straży Ochrony Kolei w Bydgoszczy, Państwowa Straż Pożarna w Bydgoszczy, Placówka Straży Granicznej w Bydgoszczy, Izba Administracji Skarbowej w Bydgoszczy, Nadleśnictwo Żołędowo, Maltańska Służba Medyczna Oddział w Bydgoszczy, Wojewódzka i Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Bydgoszczy, Biuro ds. Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Bydgoszczy oraz Bydgoski Ośrodek Rehabilitacji, Terapii Uzależnień i Profilaktyki „BORPA”.

Poniżej zamieszczamy fotorelację z pierwszego dnia imprezy, w którym udział wzięło około 300 uczestników.