Akademia Bezpieczeństwa – Bezpieczne Wakacje 2024

Opublikowano: 2024-06-12 13:10

Wzorem lat ubiegłych, Straż Miejska w Bydgoszczy oraz Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy przygotowały akcję profilaktyczną pod nazwą „Akademia Bezpieczeństwa – Bezpieczne Wakacje 2024”. Została ona skierowana do uczniów szkół podstawowych z Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego. Cała impreza została zaplanowana na trzy dni, tj. od 11 do 13 czerwca br. na terenie Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy.

Nadrzędnym celem tej akcji profilaktycznej była edukacja dzieci m.in. w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, bezpiecznego korzystania z wypoczynku nad wodą, czy bezpieczeństwa w trakcie wakacyjnych podróży.

Do współpracy przy realizacji akcji włączyły się służby mundurowe z naszego regionu oraz organizacje zajmujące się profilaktyką społeczną: Oddział Żandarmerii Wojskowej w Bydgoszczy, Komenda Regionalna Straży Ochrony Kolei w Bydgoszczy, Państwowa Straż Pożarna w Bydgoszczy, Placówka Straży Granicznej w Bydgoszczy, Izba Administracji Skarbowej w Bydgoszczy, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Bydgoszczy, Maltańska Służba Medyczna Oddział w Bydgoszczy, Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Bydgoszczy, Państwowa Straż Łowiecka w Bydgoszczy, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Bydgoski Ośrodek Rehabilitacji, Terapii Uzależnień i Profilaktyki „BORPA”.

Poniżej zamieszczamy fotorelację z pierwszych dwóch dni imprezy. W tym czasie udział w niej wzięło około 600 uczestników.