Dofinansowanie na profilaktykę

Opublikowano: 2024-06-05 11:15

Straż Miejska w Bydgoszczy przygotowała wniosek w konkursie organizowanym przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach „Rządowego programu ograniczenia przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2022 – 2024” (edycja 2024). W wyniku rozstrzygnięcia konkursu Miasto Bydgoszcz otrzymało dofinansowanie w wysokości 87 000 zł na realizację projektu „Odblaski mają blaski! – czyli bezpieczniej na drodze”. Jest to rozszerzenie poprzednich edycji projektu realizowanego w ramach programu Razem Bezpieczniej 2018 – 2020 i 2022 – 2024.

Otrzymane dofinansowanie będzie wykorzystane na zakup mobilnego miasteczka rowerowego, rowerów i hulajnóg do nauki zasad ruchu drogowego, elementów odblaskowych: kamizelek, opasek samozaciskowych, zawieszek oraz kolorowanek i gier edukacyjnych związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Zakupione materiały będą wykorzystane podczas przeprowadzanych zajęć profilaktycznych, olimpiad, konkursów, festynów oraz Akademii Bezpieczeństwa.

Adresatami projektu są dzieci i młodzież oraz nauczyciele, rodzice i słuchacze uniwersytetów trzeciego wieku, a także uczestnicy imprez miejskich, festynów osiedlowych i projektów edukacyjnych. Realizacja projektu „Odblaski mają blaski! – czyli bezpieczniej na drodze” zaplanowana jest w terminie od czerwca do grudnia 2024 roku.