Aktualności

Spotkania z radami osiedli

We wtorek 18 stycznia br. profilaktycy z bydgoskiej Straży Miejskiej rozpoczęli cykliczne spotkania z radami osiedli w ramach akcji ekologicznej „Czyste powietrze – Smog”.

Czytaj więcej!

Zmiany w funkcjonowaniu Straży Miejskiej w Bydgoszczy

Zgodnie z Zarządzeniem Wojewody Kujawsko – Pomorskiego, od dnia 9 stycznia 2022 roku straże gminne / miejskie w naszym województwie, w tym Straż Miejska w Bydgoszczy, zostaną użyte do wspólnych zadań z Policją. Zarządzenie zostało wprowadzone na okres 30 dni.

Czytaj więcej!

Podsumowanie kontroli palenisk w 2021 roku

Bydgoscy strażnicy miejscy codziennie dokonują kontroli palenisk domowych. Od 6 listopada 2019 roku w strukturach Straży Miejskiej w Bydgoszczy rozpoczęła działalność nowa komórka, której podstawowym zadaniem są kontrole palenisk.

Czytaj więcej!

Szybka reakcja operatora monitoringu

W poniedziałek 20 grudnia br. o godz. 14:40 do studia monitoringu miejskiego wpłynął komunikat od dyżurnego Komendy Miejskiej Policji, z którego wynikało, że pięć minut wcześniej w okolicach skrzyżowania ul. Dworcowej z ul. Gdańską został skradziony biały rower elektryczny.

Czytaj więcej!

Strażnicy miejscy i policjanci kontrowali miejsca przebywania bezdomnych

W związku z coraz chłodniejszymi nocami, bydgoscy strażnicy miejscy rozpoczęli kontrole miejsc przebywania osób bezdomnych.

Czytaj więcej!